Přihlásit se k odběru RSS - Asociace

Asociace


Jak se svítilo Světluškám?

zuzka

Kategorie:

Asociace
I v tomto, virem poznamenaném roku, jsme pomohli Nadačnímu fondu Českého rozhlasu při Sbírkových dnech pro Světlušku (7.-11. září). Účastníme se už sedmým rokem. Osmnáct oddílů po celé České republice prodávalo svítící zubní kartáčky, hrací karty, kulaté peněženky a papírová tykadla. I přesto, že oddíly už během sbírky hlásily, že odměny tolik "nejdou" oproti předchozím rokům, podařilo se do pokladniček nasbírat dohromady krásných 264 190 Kč.

Ekonomické informace

lukas.husek

Kategorie:

AsociaceEkonomika

Vážení kolegové,

vzhledem k tomu, že i v této covidové době se uskutečnilo o něco více táborů než v minulých letech a dotace na ně bychom rádi vyplatili v požadované výši, musíme bohužel přesunout finanční prostředky ze zelených víkendů, pohádkových lesů a regionálních akcí na tuto položku. To znamená, že dotace na tyto akce vyplácet letos nebudeme.

Tomíci, stáhněte si eRoušku 2.0!

lukas.husek

Kategorie:

Asociace

Možná řadu z vás oslovuji s křížkem po ...stažení..., to pardon.  Ale jsem  síťově a vůbec IT zabržděnější, to se přeci ví.

Nicméně: Když už je tu druhá vlna a náš květnový a červnový optimismus bere za své, nelze asi nečinně sedět a jen nadávat na vládu. Jakkoliv nám to jde dobře a často je to oprávněné.

Fenomén vandrovních knížek - pozvánka na výstavu

zuzka

Kategorie:

Asociace

Začala výstava o vandrovních knížkách a o uchovávání vzpomínek na cesty. Je určena pro turistické oddíly i pro všechny dospělé, kteří rádi cestují. Výstava ukazuje způsob zapisování výletů a výprav v 70. letech 20. století, ale současně i dnešní možnosti a trendy cestovních deníků. Návštěvník se může inspirovat k založení vlastní vandrovní knížky přímo na výstavě.

Kralupští tomíci oslavili padesátku

zuzka

Kategorie:

Asociace

V pondělí 21. září 2020 proběhlo setkání u příležitosti 50 let činnosti turistických oddílů mládeže (TOM) v Kralupech nad Vltavou. Zazněla slova z historie, zazněl starý oddílový pokřik, květinová vzpomínka na zakladatele prvního oddílu - Jiřího Špeldu a Antonína Vejrostu, přípitek, písnička a pak již následovalo vzpomínání a povídání. 

Tak vzhůru do další padesátky!

Zdeněk Vejrosta, TOM Vltavský paprsek, Kralupy nad Vltavou

Litomíci se vrhli na úklid

zuzka

Kategorie:

Asociace
TOM Litomíci uklízeli o víkendu 19.září v rámci  akce Ukliďme Česko vjezd do Litoměřic pod mostem v Litoměřicích.
I když nám současná situace moc nepřeje a dost lidí máme buď v karanténě nebo jsou nemocní, přesto se nás sešlo na přeložený úklid z dubna šestnáct a povedlo se nám uklidit vjezd do Litoměřic (pod mostem) a naplnit 3/4 kontejneru.
Počasí nám přálo a všichni byli skvělí!
 

Stránky