Ohlédnutí za táborovou školou na Polaně

denisa

:

AsociaceVzdělávání – proběhloLTŠ

Kraje:

Moravskoslezský kraj

Asociační chalupa na Polaně letos opět hostila mladé tomíky na Letní táborové škole. Během jednoho týdne získali spoustu praktických dovedností i teoretických znalostí z nejrůznějších oborů potřebných pro jejich oddílovou činnost. Obohacující bylo i poznání, že ve svém snažení nejsou sami, že se i v ostatních krajích nalézají podobně naladění nadšenci pro práci s dětmi.

Po úvodním seznamování, rozdělení do skupin a představení svých oddílů, mohl začít vlastní hravý i vzdělávací program. Proběhly kostkohry, během nichž bylo zapotřebí najít sňatkového podvodníka, co nejrychleji proběhnout gumodráhou, kouzlit s ohněm či udržet rovnováhu na laně. Poté přišla na řadu zdravověda v teorii i praktických ukázkách při různých simulovaných případech a série drobných her vhodných na družinovky. Ani letos nechyběl rogaining a společenská událost večera Prase v žitě. Do programu patřily i přednášky o legislativě, tábornickém vybavení, topografii či GPS.

Svou vůli a zároveň umělecké sklony si mohl každý prozkoušet na dálkoplazu, padesátikilometrovém putování malebnou valašskou krajinou, zpestřeném fotografováním okolní přírody. Po zotavovací noci přišlo na řadu prozkoumání cílového místa celé túry, tedy Pulčinských skal. Po návratu na chalupu každý ocenil výuku základů regenerační masáže, kterou si mohl na vlastní kůži vyzkoušet.

Pobyt se pomalu chýlil ke konci, ale ještě zbyl čas na hru Pastičky se sladkou odměnou či navození atmosféry doby rolníků a lapků při stejnojmenné hře. Závěr patřil vyhodnocení, nalezení pokladu a poté tradičnímu táboráku.

Rád bych tímto za všechny lektory ještě jednou popřál všem účastníkům, aby s nově nabytými nápady a inspiracemi vhodně naložili a uplatnili je v praxi. Byl to díky nim příjemný a obohacující poslední prázdninový týden.

 

Hop - Ivo Skoček

 

Fotografie: 

Komentáře


Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.