Letní turistický čtyřlístek – mini tábor TOM 3511 Vltavský paprsek

zuzka

:

Asociace

Čtyři dny – od úterý do pátku (7. – 10. července 2020) probíhal Letní turistický čtyřlístek – mini tábor TOM 3511 Vltavský paprsek – čtyři dny plné turistiky, táboření, her a zábavy.

V úterý 7. července 2020 proběhl první den našeho letního turistického čtyřlístku - na programu byly rukodělné aktivity - výroba čtyřlístku z moduritu a odlévání otisků rukou ze sádry, pohybové aktivity - hledání míst pomocí indicií, měšťani a pasák, oddychové aktivity - rébusy, petang, kroket a stavba věže.

Ve středu 8. července 2020 - dopoledne jedeme na kole do Veltruského parku na obhlídku pavilónů, na zmrzlinu a cestou zpět absolvujeme naší MTB časovku v Žížalách - ujeli jsme 18 kilometrů. Během oběda na základně začíná pršet, ale ani to nás neodradí od vyjetí na vodu - Vltavu brázdí raft, 3 vydry a 3 paddleboardy - jezdíme hoďku a půl, pak úklid, převlečení, teplý čajíček a pro pobavení pár her a testíků.

Čtvrtek 9. července 2020 je třetím dnem našeho letního turistického čtyřlístku - dopolední pochmurné počasí trávíme v History - archeo parku Ledčice - stáváme se archeology  - procházíme strojem času, střílíme z luku, odkrýváme hrob s kostrou, brousíme kameny, drtíme obilí a zapalujeme oheň pomocí křesadla - bylo to fajn. Již za lepšího počasí putujeme naučnou stezkou u Ledčic a Mnětěžskou alejí, kde kreslíme zážitky z archeoparku. Odpolední hraní Itálie na základně. Večer pak stavění stanů a oheň s buřty, povídání o oddíle a zpívání písniček za doprovodu tří kytar. Spaním na základně dnešní den končí.

Letní turistický čtyřlístek otvírá poslední den - pátek 10. července 2020 - probouzíme se do krásného rána a teplota stále stoupá. Po snídani zaznívá heslo dne "Citius altius, fortius" a naše netradiční olympiáda začíná - běh s taškou, trojskok pozadu, hod holínkou, hod míčem mezi nohama, střelba na kruh, střelba poslepu, míření ze shora, hod válečkem na cíl, vrh papírovou koulí, běh v kruhu, švihadlo.   Následuje oběd, balení stanů, vodní lítání, Divoký západ.

Na závěr rozdání diplomů a snad zůstanou všem jen hezké vzpomínky na oddílovou akci, na které se nás objevilo 25.

 

Zdeněk Vejrosta, TOM Vltavský paprsek, Kralupy n.Vltavou

 

 

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.