Za čistější Ostrov- vydařená akce Litomíků

denisa

:

Asociace

Kraje:

Ústecký kraj

V sobotu 11.10.2014 zorganizoval turistický oddíl mládeže Litomíci ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice, CHKO České středohoří, Lesy ČR, agenturou Modré z nebe a kinoklubem Ostrov akci na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Větší část akce se odehrávala v okolí Hospůdky u letního kina, kde jako vždy Michal Hanzl vše dokonale připravil a hlídal, aby bylo stále co pít...
Ve 14 hodin se na úklid ostrova a letního kina sešlo cca 80 lidí. Nechyběli kamarádi z TOM "Delfín" Litoměřice a TOM "Sojčata" Žitenice a spousta ostatních přátel, hlavně rodin.

Po dvouhodinovém úklidu si všichni zasloužili buřta zdarma. V 16 hodin se rozběhla druhá část akce - tvořivé dílničky, soutěže, hry, lanové centrum, atd. Druhé etapy se zúčastnilo cca 150 nadšenců a několik psů.

Všichni, ale hlavně děti, měli možnost si vyrobit vlastní papír, různé příšerky z přírodního materiálu, malovat na sádru, vymalovat si různá zvířátka, dozvědět se něco o přírodě, naučit se pár uzlů, pracovat s buzolou a zkusit si své dovednosti v lanovém centru, v golfu či v kuželkách nebo při chytání rybiček....
Kdo měl splněné všechny úkoly, dostal v cíli odměnu a mohl jít načerpat síly k velmi velkému stolu, který byl stále v obležení... a co že na tom stolu bylo ??? Spousta dobrot (buchty, bábovky, mufiny, perníčky, kremrole, koláče, atd.) - MŇAM !!! Všechny tyto dobroty vytvořily šikovně ruce maminek, babiček a ostatních členů TOM "Litomíků".
Okolo půl šesté začalo trochu pršet, to však nikomu nevadilo.... A díky tomu, že bylo zataženo, mohla začít třetí část programu o půl hodiny dříve... promítání filmu v letním kině.

Některé sice počasí odradilo, jiní už byli znaveni, přesto film Páni kluci shlédlo přibližně 50 lidí.
Akce se velmi vydařila, a doufáme, že ze štědrého sponzorského daru od Zdravého města a ostatních organizacích budeme moci akci někdy zopakova.

Děkujeme za hezké prožití sobotního odpoledne a večera.

Za TOM "Litomíci", Litoměřice
Katka Krňáková


http://katkakrnakova.rajce.idnes.cz/TOM_Litomici_-_Za_cistejsi_Ostrov_-_sobota_11.10.2014/

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.