Vejří umí vzít za práci

denisa

:

Asociace

Kraje:

Ústecký kraj

Náš oddíl byl osloven, aby se zúčastnil brigády na turistické základně OPÁRENSKÝ MLÝN. Byli jsme za to rádi. Domluvili jsme si tedy termín (1. 6. 2014) a vydali se do Opárna, což máme, jak se říká, za rohem. U základny se v předešlých měsících budovalo. Obnovoval se náhon na nové mlýnské kolo a stavěla se protipovodňová opatření.

 

Naším úkolem bylo provést pár úprav okolo základny, jako např. posekat louku, toho se ujal Žvejk (louka je opravdu velká), pohrabat posekanou trávu - u toho jsme se vystřídali všichni, pohrabanou trávu odvážel na kárce Péťa a Škopek.

 

Vydrhnout lavice se podařilo Káje, Gábině, Péťovi a Kláře, nabílit přístavek zezadu budovy, přístavek i sebe jsem bílila já s Veronikou. Holky pak ještě plely kopřivy na pozemku základny a Žvejk s Péťou sekali srpem svah před základnou. Pak už jen takové malé přesuny různých věcí z místa na místo.

 

Po práci jsme si dali svačinu a vydali se na zpáteční cestu do Lovosic. Domů jsme přišli příjemně unaveni - prací, ale také sluníčkem, které nám krásně svítilo po několika dnech.

 

Gábina, TOM Vejři, Lovosice

 

 

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.